تبلیغات
فرونتوزا - سیکلید فرونتوزا 3
فرونتوزا
مرجع تخصصی ماهیان آکواریومی

Pet Fish Directory

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 1 آبان 1390
ترجمه مقاله سیکلید فرونتوزا قسمت 3

سلام به دوستانی که این مقاله رو دنبال میکنند.

اینم قسمت سوم

نویسنده: Bob Wranovics

مترجم: رضا اسماعیلی

فرونتوزا در سراسر دریاچه ی تانگانیکا در اعماق مختلف از 10-100 متر که شامل یک ساختار بسیار صخره ایست یافت می شود. آنها معمولا در یک جمعیت زندگی میکنند که در یک منطقه خاص واقع شده است، ولی در همان منطقه بیشتر به صورت انفرادی حرکت می کنند. . آنان همزیستی خوبی با دیگر گونه ها مانند Neolamprologus Brichardi و Tropheus Mooriدارند.

C. Frontosa(فرونتوزا) درنده است ، اما در شکار برای وعده های غذایی خود بیش از حد تهاجمی نیست. این ماهی نشانی از سعی برای مخفی کردن و یا پنهان کردن خود در کمین طعمه ندارد ، و  به شدت دنبال طعمه خود نمی کند تا آن را به چنگ آورد.

اساسا رژیم غذایی آنها  ماهی هایی هستند که به آسانی گرفتار میشوند و بی مهرگان . در طبیعت ، جمعیت های زیادی از گونه های Cyprichromis تمایل به دور هم جمع شدن در آب های عمیق تر را دارند . در شب ساکنان این جمعیت ها طعمه های خوبی برای این شکارچی تنبل به حساب می آیند.


آناتومی فرونتوزا :

بنابراین ، به این ماهیان نگاهی می اندازیم. نر و ماده هر دو دارای یک بدن نسبتا سفید با در هر دو طرف بدن بین 5-7 خط سیاه و سفید عمودی وجو دارد. معمولا یکی از خطوط سیاه و سفید از روی ناحیه ی چشم عبور می کند.. اغلب باله های این ماهی ها رنگ آمیزی درخشان آبی رنگ را نشان می دهد.

همانطور که قبلا ذکر شد، نژاد های مختلف فرونتوزا ها متفاوت هستند. چه از لحاظ شمارش خطوط، طول خطوط، و شدت رنگ آبی بر روی باله ها متفاوت هستند.

فرورنتوزا ها  با رشد کردن قوز روی سر آنها هم بزرگتر می شود. این قوز معمولا روی سر نر ها دیده می شود ولی این به این معنا نیست که روی سر ماده ها ای قوز وجود ندارد.


پایان قسمت سوم

فرونتوزا

مترجم :رضا اسماعیلی


تماس با ما
طبقه بندی: مطالب تخصصی فرونتوزا،  ترجمه مقالات علمی دنیا، 
برچسب ها: مقاله، مقاله درباره، مقاله درباره سیکلید، مقاله درباره سیکلید فرونتوزا، سیکلید، سیکلید فرونتوزا،
دنبالک ها: Cyphotilapia frontosa،
ارسال توسط رضا اسماعیلی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
تا به حال به راه اندازی یک آکواریوم اندیشیده اید؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تبلیغات
Free Domain Registrationنظر سنجی 1
نظر سنجی 2

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ